Život s manipulátorem - umíte se bránit?

Nikdo z nás není ideální. Máme své slabší a silnější stránky, a proto není možné očekávat, že náš partner bude dokonalý. Člověk manipulující se svým okolím si svou nedokonalost nepřipouští, ale naopak poukazuje na chyby druhých. Jeho síla spočívá v tom, že ji jeho oběť nevnímá. Manipulátora není lehké prohlédnout. Dokáže se skrývat za nevinnou tvářičku a sladké chování.

Osobnost manipulátora

Manipulativní chování se objevuje ve stejné míře mezi muži i ženami. Na prestižních pozicích, ale i těch obyčejnějších. Tento typ osobnosti zaujímá pouze 3 % populace, ale dokáže neblaze působit na daleko větší okruh lidí. Manipulátor je narcistická a egocentrická osobnost, která se ráda staví do role oběti. V některých situacích si to ani sám nemusí uvědomovat, ale většinou je jeho chování cílené a vědomé.

Projevy manipulativního jednání

Manipulátor si vás nejdříve získá svým silným charismatem. Dokáže vzbudit sympatie a pocit důvěry. Často používá lichotky, dává dárky a prokazuje služby. Jakmile si vás získá, nastane obrat. Dokáže využít vaši slabou stránku ve svůj prospěch a kýžené pomoci se od něj již nedočkáte. S oblibou svádí vinu na druhé, vyhýbá se zodpovědnosti, překrucuje pravdu. Používá nejasné odpovědi a svá přání vyjadřuje oklikou.

Pokud vám jeden den něco tvrdí, na druhý den může obrátit. A pokud jej na to upozorníte, dokáže vám vyčíst, že jste jej špatně pochopili. Nesnese kritiku a odmítnutí. V partnerských vztazích rád vydírá a vyhrožuje sebevraždou. S oblibou používá slovní spojení: "Pokud mě miluješ".

Ničí vám žárlivost vztah?

Život s manipulátorem - jak se bránit?

Abyste se mohli bránit, je nutné jej prohlédnout. Uvědomit si, že je něco špatně a přestat o sobě pochybovat. Není to vaše chyba, jak se vám manipulátor snaží podsouvat. Neočekávejte, že se změní. Můžete změnit jen sami sebe a své chování. Přestat se ospravedlňovat a stát si za svým. Nebát se argumentovat, přesto zachovat klid. Naučit se říkat ne, zapracovat na svém sebevědomí a především nenechat se opět vtáhnout do jeho hry.

Zdroj: Zkola.cz, Ales-kalina.cz, Firstclass.cz

Foto: Pixabay.com

Život s manipulátorem - umíte se bránit? patří do témat
 • Finanční pomoc jednotlivcům milos zeling 11.10.2017 15:16:19

  ahoj:
  Potřebujete půjčku nebo financování, dostat se do soukromí. Jsem k dispozici pro každého, kdo je schopen splnit nezbytné podmínky. Nabízíme krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé půjčky a naše převody jsou poskytovány bankou k zabezpečení transakce. S pevnou úrokovou sazbou ve výši 3% za rok a za velmi výhodných podmínek dostanete půjčku bez protokolu. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na této e-mailové adrese, abyste zjistili životnost vašich projektů a našli chuť života.

  E-mail: loan_financing@yahoo.com

 • Gonzalez Andres 06.10.2017 09:15:18

  Dobrý den, jsem věřitel zezahraničního úvěru,rozhodl jsem se poskytnoutkrátkodobé, střednědobé idlouhodobé půjčky čestnýmlidem, kteří se i přes svéměsíční příjmy snažíčelit jejich základnímpotřebám. Úroková sazba zúvěrů činí 2% zcelkových úvěrů apodmínek poskytováníúvěrů je velmi jednoduché.Požadované úvěry jsouzískány během několikahodin po podání žádosti.Pokud máte zájem,kontaktujte násprostřednictvím tohotoe-mailu(GONZALEZANDRESLOAN@GMAIL.COM)

 • nabídka půjčky victoria 05.10.2017 21:43:09

  půjčka! půjčka!! půjčka!!!
  Hledáte renomovanou a akreditovanou soukromou úvěrovou společnost, která poskytuje půjčky na celoživotní příležitost. Nabízíme všechny druhy úvěrů velmi rychlým a snadným způsobem, osobní půjčky, půjčky na auta, hypoteční úvěry, studentské půjčky, obchodní půjčky, investiční úvěry, konsolidaci dluhů a mnoho dalšího. Byli jste odmítáni bankami a jinými finančními institucemi? Potřebujete konsolidační úvěr nebo hypotéku? Už nehledejte, jako bychom zde byli, abychom všechny vaše finanční problémy z minulosti. Financujeme jednotlivcům a společnostem, které potřebují finanční pomoc ve výši 2%. Nevyžaduje se žádné číslo sociálního pojištění a není požadována kontrola kreditu, je 100% zaručeno. Chci používat toto médium, abych vás informoval, že poskytujeme spolehlivou a podpůrnou pomoc a my Vám rádi poskytneme půjčku.
  Pak nám pošlete e-mail naadresu:(victoriaemmanuelloan@gmail.com) a požádejte o půjčku


Adresář

Diskuze na téma Duševní zdraví a psychologie

 • Jiří Hamřík 06.01.2018 05:01 Deprese

  Ahoj,L-tryptofan se užívá třikrát denně mezi jídly.Je uvedeno v příbalovém letáku.Také trpívám…

 • Maruška 22.12.2017 16:12 Deprese

  Normálně v lékárnách, jmenuje se to allegra drink, já to kupuji v maxu

 • Soňka 20.12.2017 20:12 Deprese

  A kde tu práškovou formu kupuješ?

 • Maruška 15.12.2017 14:12 Deprese

  Ano, tryptofan by mohl pomoct, já mám zkušenost s práškovou formou - nápoj a skvělé!

 • Soňka 11.12.2017 14:12 Deprese

  No, slyšela jsem někde o l-tryptofanu, ale nevím, jak se užívá..

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku