Život s manipulátorem - umíte se bránit?

Nikdo z nás není ideální. Máme své slabší a silnější stránky, a proto není možné očekávat, že náš partner bude dokonalý. Člověk manipulující se svým okolím si svou nedokonalost nepřipouští, ale naopak poukazuje na chyby druhých. Jeho síla spočívá v tom, že ji jeho oběť nevnímá. Manipulátora není lehké prohlédnout. Dokáže se skrývat za nevinnou tvářičku a sladké chování.

Osobnost manipulátora

Manipulativní chování se objevuje ve stejné míře mezi muži i ženami. Na prestižních pozicích, ale i těch obyčejnějších. Tento typ osobnosti zaujímá pouze 3 % populace, ale dokáže neblaze působit na daleko větší okruh lidí. Manipulátor je narcistická a egocentrická osobnost, která se ráda staví do role oběti. V některých situacích si to ani sám nemusí uvědomovat, ale většinou je jeho chování cílené a vědomé.

Projevy manipulativního jednání

Manipulátor si vás nejdříve získá svým silným charismatem. Dokáže vzbudit sympatie a pocit důvěry. Často používá lichotky, dává dárky a prokazuje služby. Jakmile si vás získá, nastane obrat. Dokáže využít vaši slabou stránku ve svůj prospěch a kýžené pomoci se od něj již nedočkáte. S oblibou svádí vinu na druhé, vyhýbá se zodpovědnosti, překrucuje pravdu. Používá nejasné odpovědi a svá přání vyjadřuje oklikou.

Pokud vám jeden den něco tvrdí, na druhý den může obrátit. A pokud jej na to upozorníte, dokáže vám vyčíst, že jste jej špatně pochopili. Nesnese kritiku a odmítnutí. V partnerských vztazích rád vydírá a vyhrožuje sebevraždou. S oblibou používá slovní spojení: "Pokud mě miluješ".

Ničí vám žárlivost vztah?

Život s manipulátorem - jak se bránit?

Abyste se mohli bránit, je nutné jej prohlédnout. Uvědomit si, že je něco špatně a přestat o sobě pochybovat. Není to vaše chyba, jak se vám manipulátor snaží podsouvat. Neočekávejte, že se změní. Můžete změnit jen sami sebe a své chování. Přestat se ospravedlňovat a stát si za svým. Nebát se argumentovat, přesto zachovat klid. Naučit se říkat ne, zapracovat na svém sebevědomí a především nenechat se opět vtáhnout do jeho hry.

Zdroj: Zkola.cz, Ales-kalina.cz, Firstclass.cz

Foto: Pixabay.com

Život s manipulátorem - umíte se bránit? patří do témat
 • Finanční pomoc jednotlivcům milos zeling 11.10.2017 15:16:19

  ahoj:
  Potřebujete půjčku nebo financování, dostat se do soukromí. Jsem k dispozici pro každého, kdo je schopen splnit nezbytné podmínky. Nabízíme krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé půjčky a naše převody jsou poskytovány bankou k zabezpečení transakce. S pevnou úrokovou sazbou ve výši 3% za rok a za velmi výhodných podmínek dostanete půjčku bez protokolu. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na této e-mailové adrese, abyste zjistili životnost vašich projektů a našli chuť života.

  E-mail: loan_financing@yahoo.com

 • Gonzalez Andres 06.10.2017 09:15:18

  Dobrý den, jsem věřitel zezahraničního úvěru,rozhodl jsem se poskytnoutkrátkodobé, střednědobé idlouhodobé půjčky čestnýmlidem, kteří se i přes svéměsíční příjmy snažíčelit jejich základnímpotřebám. Úroková sazba zúvěrů činí 2% zcelkových úvěrů apodmínek poskytováníúvěrů je velmi jednoduché.Požadované úvěry jsouzískány během několikahodin po podání žádosti.Pokud máte zájem,kontaktujte násprostřednictvím tohotoe-mailu(GONZALEZANDRESLOAN@GMAIL.COM)

 • nabídka půjčky victoria 05.10.2017 21:43:09

  půjčka! půjčka!! půjčka!!!
  Hledáte renomovanou a akreditovanou soukromou úvěrovou společnost, která poskytuje půjčky na celoživotní příležitost. Nabízíme všechny druhy úvěrů velmi rychlým a snadným způsobem, osobní půjčky, půjčky na auta, hypoteční úvěry, studentské půjčky, obchodní půjčky, investiční úvěry, konsolidaci dluhů a mnoho dalšího. Byli jste odmítáni bankami a jinými finančními institucemi? Potřebujete konsolidační úvěr nebo hypotéku? Už nehledejte, jako bychom zde byli, abychom všechny vaše finanční problémy z minulosti. Financujeme jednotlivcům a společnostem, které potřebují finanční pomoc ve výši 2%. Nevyžaduje se žádné číslo sociálního pojištění a není požadována kontrola kreditu, je 100% zaručeno. Chci používat toto médium, abych vás informoval, že poskytujeme spolehlivou a podpůrnou pomoc a my Vám rádi poskytneme půjčku.
  Pak nám pošlete e-mail naadresu:(victoriaemmanuelloan@gmail.com) a požádejte o půjčku


Adresář

Diskuze na téma Duševní zdraví a psychologie

 • Jiří Hamřík 06.01.2018 05:01 Deprese

  Ahoj,L-tryptofan se užívá třikrát denně mezi jídly.Je uvedeno v příbalovém letáku.Také trpívám…

 • Maruška 22.12.2017 16:12 Deprese

  Normálně v lékárnách, jmenuje se to allegra drink, já to kupuji v maxu

 • Soňka 20.12.2017 20:12 Deprese

  A kde tu práškovou formu kupuješ?

 • Maruška 15.12.2017 14:12 Deprese

  Ano, tryptofan by mohl pomoct, já mám zkušenost s práškovou formou - nápoj a skvělé!

 • Soňka 11.12.2017 14:12 Deprese

  No, slyšela jsem někde o l-tryptofanu, ale nevím, jak se užívá..

Píšeme jinde
 • Vegetariánský tatarák krok za krokem

  Vegetariánský tatarák krok za krokem

  Tatarák na křupavé topince nebo čerstvé bagetce, kdo by odolal? Pokud hledáte variantu, která se chuťově podobá té masové, zkuste tento recept. Tatarák z avokáda je pikantní, chuťově výrazný a zachutná i těm, kteří nad vegetariánskými pokrmy ohrnují nos.

 • Recept na švestkové čatní krok za krokem

  Recept na švestkové čatní krok za krokem

  Čatní (chutney) je chuťově velmi výrazná omáčka pocházející z indické kuchyně, podává se k masu i zelenině. Základem je vždy ovoce a spousta koření. Tentokrát si ji připravíme ze švestek, jablek, pomerančové šťávy, skořice, chilli a zázvoru.Zdravě.cz na Facebooku