Pozor na rizika a úrazy při jarním úklidu!

Příchod jara je nezadržitelný, proto už možná někteří z vás dokonce začali s jarním úklidem. Obvykle to začíná velkým nadšením a nutnou potřebou uklidit vše bez výjimky. V praxi by to však mělo znamenat, že můžete úplně beze studu použít zdravý rozum a přizpůsobit úklid jen skutečným potřebám.

Jen málokterou ženu velké gruntování skutečně baví a vyžívá se v něm. Většina z nás jej pokládá za úmornou a otravnou záležitost, kterou chceme mít co nejrychleji za sebou. Jsou však samozřejmě mezi námi i hospodyňky, které považují jarní úklid za vítanou formu odreagování se, či prostě a jednoduše za hotový relax.

Nejčastější úrazy při jarním úklidu

Nejčastějšími úrazy při úklidu jsou zlomeniny kostí či otevřené rány, v těsném závěsu následují zhmožděniny žeber či spodní části páteře. V polovině případů musejí lékaři ošetřovat a fixovat horní končetiny. Hlavní zásadou při úklidu je tedy prosté pravidlo - v žádném případě nespěchat, ponechat si na domácí práce dostatek času a nesnažit se je zvládnout v rekordním čase.

Při úklidu nepodceňujme nutnost ochranných pomůcek!

Často máme tendenci uklízet v domácích pantoflích či jiné naprosto nevhodné obuvi. Pro úklid budou rozhodně lepší a bezpečnější boty s rovnou, plochou a protiskluzovou podrážkou. Při lezení do výšek je nutné používat bezpečnosti odpovídající štafle a žebříky, které jsou vybavené širokými, neklouzavými a pohodlnými stupni, na nichž je dostatek prostoru i pro odkládání dalších pomůcek, například kbelíku. Pozor na rozviklané židle při mytí oken! Důležité je také zvolit si vhodné místo pro kbelík s vodou na vytírání nebo vysavač, aby se nám kabel nepletl pod nohy a nestal se tak příčinou úrazu. Pozor také na pečlivě vyleštěnou a nablýskanou podlahu, zejména pak mokré a kluzké dlaždice.

Nedopusťte, aby vám jarní úklid poničil ruce!

Ruce při úklidu pochopitelně hodně trpí, nejvíce pak při styku se saponáty, pracími prášky či jinými chemickými prostředky. Kůže na nich pak časem nevzhledně ztvrdne a popraská. Jak se tomu dá zabránit? K dostání jsou šetrná mýdla a mycí prostředky, předně bychom však ruce měli chránit gumovými rukavicemi. Použít bychom je měli jak při úklidu, tak při praní prádla i mytí nádobí. Po úklidu nezapomeňte ruce umýt a dobře namazat hydratačním krémem, který zabraňuje vysoušení a ruce tak získají zpět svou hebkost.

Silné a zdravé nehty - co jim prospívá? Více se dozvíte v dalším článku.

Zdroj: novinky.cz

Foto: Pixabay.com

Pozor na rizika a úrazy při jarním úklidu! patří do témat

Přidat příspěvek k tématu

* Povinné pole

Adresář

Diskuze na téma Duševní zdraví a psychologie

 • Relax 21.04.2017 21:04 únava

  Ahoj potrebujete trochu relaxovat, nebo lepe usinat a nebo proste vypnout ? Mrknete na me videa n…

 • Relax 21.04.2017 21:04 harmonizace bytu - Feng-shuei

  Ahoj potrebujete trochu relaxovat, nebo lepe usinat a nebo proste vypnout ? Mrknete na me videa n…

 • Relax 21.04.2017 21:04 Maniodepresivní psychóza

  Ahoj potrebujete trochu relaxovat, nebo lepe usinat a nebo proste vypnout ? Mrknete na me videa n…

 • Relax 21.04.2017 21:04 Sugesce

  Ahoj potrebujete trochu relaxovat, nebo lepe usinat a nebo proste vypnout ? Mrknete na me videa n…

 • Relax 21.04.2017 21:04 Sebevražda

  Ahoj potrebujete trochu relaxovat, nebo lepe usinat a nebo proste vypnout ? Mrknete na me videa n…

Píšeme jinde
 • Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Živáňská pečeně je pokrm slovenské kuchyně, který má spoustu variant. Klasická příprava spočívá v kombinaci vepřového, jehněčího a hovězího masa, které se napíchá na jehlu a pomalu rožní. Ne každý si může tuto přípravu dovolit, proto si dnes připravíme levnější živáňskou pečeni v troubě.

 • Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Vyzkoušejte tip na rychlý oběd či večeři. Špagetový koláč s balkánským sýrem, špenátovými lístky a čerstvými bylinkami dobře chutná, zasytí a není náročný na suroviny.Zdravě.cz na Facebooku