Péče o tělo podle fází měsíce

Luna ve velké míře ovlivňuje chod přírody a také našeho těla. Jak můžeme využít magickou moc měsíce při jednotlivých fázích v péči o pokožku a vlasy? Kdy je nejlepší čas pro začátek diety?

Ubývající měsíc - ideální čas pro očistu pokožky

Metabolismus funguje za ubývajícího měsíce na plné obrátky, to znamená, že se buňky mnohem lépe a rychleji obnovují. Je to vhodný čas nejen pro začátek diety a přechod na zdravější stravu (kila půjdou rychleji dolů), ale také na očistu pokožky v jakékoli podobě - od čistících masek, peelingů sloužících k odstraňování odumřelých kožních buněk, kosmetických zákroků apod. Za ubývajícího měsíce se doporučuje opalování, vydrží nám výrazně déle. Je to ideální čas pro zbavení se starých zlozvyků a také pro lékařské zásahy. Práh bolesti je posunutý o něco výš, a tak si s klidným svědomím můžeme naplánovat návštěvu zubaře či jiný zákrok. Jizvy a rány se dobře hojí.

Dorůstající měsíc - čas pro hýčkání a vstřebávání výživných látek

Za dorůstajícího měsíce je naše tělo otevřeno k přijímání, proto bychom svou pozornost měli zaměřit na lehčí stravu bohatou na vítamíny a stopové prvky (potrava se více ukládá). Vše, co tělu za dorůstajícího měsíce poskytneme, je hodnotněji zužitkováno. Schopnost pokožky vstřebávat pěstící a výživné látky roste. Nastává perfektní okamžik pro použití výživných a omlazujích kúr a masek, aplikaci zábalů. masáže s aromatickými oleji. Ale pozor, za přibývajícího měsíce si hlídáme opalování - opalujeme se sice rychleji a intenzivněji, pokožka chytá krásnou zlatou barvu, ale je větší riziko spálení.

Za úplňku se vyplatí barvení - vlasů, obočí i řas

Pozitivní vliv měsíce na pokožku a vlasy je nejsilnější za úplňku. V tento bychom bychom se měli vyvarovat jakémukoli zákroku a zásahu do zdravé tkáně, vyhnout se operacím. V kosmetické péči je vhodné zejména barvení vlasů, barva dobře chytne, bude zářivá a dlouho vydrží, totéž platí o trvalé a jakémkoli jiném barvení (obočí, řasy). Pokud se za úplňku necháme ostříhat, účes bude pěkně držet tvar. V době úplňku se vyvarujeme stresu, shonu, věnujeme se meditaci a odpočinku.

Novoluní - pravý čas pro odstraňování chloupků

V době novoluní je náš práh bolesti na minimu, proto se právě toto období hodí pro odstraňování chloupků, ať už se jedná o epilaci či trhání obočí. Dalším plusem je, že chloupky odstraněné za novoluní pomaleji rostou. Při novoluní se tělo nejlépe pročišťuje, je čas na zahájení očišťující kúry či vyzkoušení jednodenního půstu. Tělu prospěje sauna či parní lázeň.

Foto: Pixabay.com

Péče o tělo podle fází měsíce patří do témat
 • John Smithk12 28.12.2016 12:15:39

  This website is mostly a walkby for all the info you wished about this and didnt know who to ask. Glimpse right here, and also youll undoubtedly uncover it. efcdgcabcbbecggd

Přidat příspěvek k tématu ???

* Povinné pole

Adresář

Diskuze na téma Duševní zdraví a psychologie

 • 17.09.2017 20:09 Maniodepresivní psychóza

  Dobrý den, Můj děda trpí maniodepresivní psychózou spojenou s halucinacemi, paranoiou a depresemi…

 • Relax 21.04.2017 21:04 únava

  Ahoj potrebujete trochu relaxovat, nebo lepe usinat a nebo proste vypnout ? Mrknete na me videa n…

 • Relax 21.04.2017 21:04 harmonizace bytu - Feng-shuei

  Ahoj potrebujete trochu relaxovat, nebo lepe usinat a nebo proste vypnout ? Mrknete na me videa n…

 • Relax 21.04.2017 21:04 Maniodepresivní psychóza

  Ahoj potrebujete trochu relaxovat, nebo lepe usinat a nebo proste vypnout ? Mrknete na me videa n…

 • Relax 21.04.2017 21:04 Sugesce

  Ahoj potrebujete trochu relaxovat, nebo lepe usinat a nebo proste vypnout ? Mrknete na me videa n…

Píšeme jinde
 • Recept na houbového kubu krok za krokem

  Recept na houbového kubu krok za krokem

  Nikde není psáno, že by se houbový kuba měl připravovat pouze o vánočním čase ze sušených hub. Dnes si tuto staročeskou klasiku z krup připravíme krok za krokem a použijeme čerstvé nasbírané houby.

 • Recept na dýňové muffiny krok za krokem

  Recept na dýňové muffiny krok za krokem

  Dýně je zdravá, snadno dostupná a cenově přijatelná. Byl by hřích toho nevyužít. Tyto dýňové muffiny jsou plné čerstvých bylinek a feta sýru. Nebude překvapením, že nejen skvěle vypadají, ale i chutnají. S naším postupem je zvládne každý.Zdravě.cz na Facebooku