Mezinárodní den zdravého spánku

Máme tu konečně jaro a hned na jeho začátku si připomínáme také Mezinárodní den zdravého spánku. Způsoby dosažení kvalitního spánku jsou v dnešním světě plném shonu, stresu a rychlého životního tempa velmi diskutovaným problémem. Nespavost a poruchy spánku totiž postihují v současnosti stále více lidí, a to včetně dětí.

Kdy je spánek nejzdravější?

Zdravý spánek by měl u dospělého člověka trvat šest až devět hodin, u dítěte ještě o něco déle. Kromě délky je důležitá také kvalita spánku. Neměli bychom příliš ponocovat, protože noční spánek je nejzdravější, zejména mezi dvanáctou a druhou hodinou ranní.

Zaměřte se na kvalitní postel i matraci, zútulněte ložnici!

Důležitá je také správná postel a matrace, která musí být prodyšná. Nutná je také její pevnost, ale zároveň schopnost kopírovat tvar těla. Dbejte i na výběr vhodných lůžkovin a nezapomínejte větrat. V noci by mělo být v ložnici trošku chladněji. Máte-li v ložnici příliš mnoho rostlin, raději je přemístěte jinam. Přes den sice vyrábí kyslík, ale v noci nám ho berou. Při zařizování ložnice myslete na to, aby na vás působila příjemným dojmem, vyhněte se příliš studeným barvám i dekoracím výhradně chladných odstínů.

Důležitá je také psychická vyrovnanost před usnutím. Snažte se být klidní, vyrovnaní a připraveni na spánek. Vypusťte z hlavy problémy, myšlenky na průběh dne i na následné ranní povinnosti.

Spěte zdravě a kvalitně, budete šťastnější!

Pokud máte problémy se spánkem delší dobu, navštivte lékaře a poraďte se s ním o tom. Dlouhodobá nespavost dokáže hodně a nepříjemně potrápit, působí na celkovou psychiku, činnost mozku i výkonnost a zdraví celého organismu. Nezapomínejte na důležitost zdravého spánku. Díky němu regenerujeme své tělo i mysl. Přizpůsobte své prostředí nutnosti zdravého a kvalitního spánku a uvidíte, že budete ve svém životě o poznání spokojenější.

Zdroj: www.natynaty.cz

Foto: Pixabay.com

Mezinárodní den zdravého spánku patří do témat
 • Jitka 06.04.2016 09:00:06

  Já mám taky supr zkušenost s Neospanem..spánek mám klidnější a cítím se skvěle po ránu :-)

 • Melatonin Katinka454 04.04.2016 19:19:01

  Na dobrý spánek používám melatonin nejlépe od aurum

 • lepší spaní Pavla 21.03.2016 12:55:23

  Tak já na "kvalitnější" spánek kupuju neospan forte :-) dost mi pomohl po tom, co jsem nespala kvůli problémům - tím že obsahuje i hořčík tak i uklidňuje :-) ještě je super, že je to přírodní produkt

Přidat příspěvek k tématu ???

* Povinné pole

Adresář

Diskuze na téma Duševní zdraví a psychologie

 • Jiří Hamřík 06.01.2018 05:01 Deprese

  Ahoj,L-tryptofan se užívá třikrát denně mezi jídly.Je uvedeno v příbalovém letáku.Také trpívám…

 • Maruška 22.12.2017 16:12 Deprese

  Normálně v lékárnách, jmenuje se to allegra drink, já to kupuji v maxu

 • Soňka 20.12.2017 20:12 Deprese

  A kde tu práškovou formu kupuješ?

 • Maruška 15.12.2017 14:12 Deprese

  Ano, tryptofan by mohl pomoct, já mám zkušenost s práškovou formou - nápoj a skvělé!

 • Soňka 11.12.2017 14:12 Deprese

  No, slyšela jsem někde o l-tryptofanu, ale nevím, jak se užívá..

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku