Hádka s partnerem? Jak ji vést a jak dojít k usmíření podle znamení horoskopu

K nedorozuměním, hádkám či rozbrojům dochází občas v každém vztahu a v každé domácnosti. Každý se s tím vyrovnává po svém, k obhájení své pravdy volíme různou taktiku i různé zbraně. Jak ale nakonec pojmout ten sladký proces usmiřování?

Nemusí to být vůbec lehké, právě díky rozdílnosti povah obou partnerů. Někdo pár minut řve a za chvíli o ničem neví, zatímco ten druhý zůstává rozpačitý a nejistý. Někdo zase vsadí na tichou domácnost, i když partner trpí, bez možnosti vysvětlení. Co s tím? Věříte na rozdílnost povah a tím i určitou předvídatelnost podle data narození a znamení zvěrokruhu?

Berani, Býci a Panny - rychlé odpuštění, nebo omluvy a velká gesta?

Beran údajně dokáže rychle odpustit, prostě na všechno zapomeneme a jedeme dál. Pozor, to samé ale očekává od partnera! Býk se naopak rozhodně nespokojí jen s letmou omluvou, pokud to dokonce budete chtít zkusit bez ní a po chvilce dělat, že se nic nestalo, zřejmě tvrdě narazíte. Panna nebývá impulzivní, dokáže však partnera doslova ukamenovat pádnými argumenty. Hádka s Pannou se může pěkně vyostřit, na usmíření bez řádné omluvy však zapomeňte.

Blíženci, Rak a Lev - vsaďte na sílu argumentů, pomůže i kompliment!

Blížence přesvědčíte k dohodě a usmíření klidným rozebráním věci a sílou pádných argumentů. Rak je citlivý a potřebuje citlivé zacházení, vyhroceným momentům se tak snažte vyhnout. Pokud i tak dojde k hádce a je třeba jednat, vyplatí se vám ohleduplnost a takt. Lev je pyšný a neurazí ho žádný dobře mířený kompliment, na to pamatujte při rozepři s tímto sebevědomým znamením.

Ničí vám žárlivost vztah s partnerem?

Váhy, Střelec a Štír - při hádce použijte správné zbraně

Objetí, cit a pochopení! Váhy chtějí všechno vyřešit hned, na pozdní omluvy a vytahování či řešení starých rozporů nejsou stavěné, tomu se přizpůsobte. Štír může působit jako samotář, ale ve skutečnosti potřebuje objetí partnera, jeho cit a projevy náklonnosti, především po hlasitější výměně názorů. Střelec bere každé zlé slovo jako napadení, může odpustit, ale jen tak lehce nezapomene. Při hádkách se Střelci važte slova a zkuste být chápavější.

Kozoroh, Vodnář a Ryby - rozvaha, opatrnost a cesta ke kompromisu

S Kozorohem nikam nedojdete ostrou hádkou či výbuchy vzteku, zatvrdí se a bude naschvál ještě vzpurnější. Ocení vaši snahu přizpůsobit se rozumným způsobem jeho představám, zkuste to! Vodnář miluje silné argumenty a slzami obvykle nebojuje. Zapůsobit by mohl kompromis, ovšem dejte si pozor na jednostranný ústupek. Ryby jsou otevřené klidné a rozumné diskuzi, cokoliv jiného je k vám otočí zády. Stejné to bude i při pokusech o usmíření, žádné velké emoce, spíš klidný a rozumný rozhovor. Snadno propuknou v pláč, což je odzbrojující.

Hádka může vyústit až do domácího násilí - řešení bývá obtížné

Foto: Pixabay.com

Hádka s partnerem? Jak ji vést a jak dojít k usmíření podle znamení horoskopu patří do témat

Adresář

Diskuze na téma Duševní zdraví a psychologie

 • Jiří Hamřík 06.01.2018 05:01 Deprese

  Ahoj,L-tryptofan se užívá třikrát denně mezi jídly.Je uvedeno v příbalovém letáku.Také trpívám…

 • Maruška 22.12.2017 16:12 Deprese

  Normálně v lékárnách, jmenuje se to allegra drink, já to kupuji v maxu

 • Soňka 20.12.2017 20:12 Deprese

  A kde tu práškovou formu kupuješ?

 • Maruška 15.12.2017 14:12 Deprese

  Ano, tryptofan by mohl pomoct, já mám zkušenost s práškovou formou - nápoj a skvělé!

 • Soňka 11.12.2017 14:12 Deprese

  No, slyšela jsem někde o l-tryptofanu, ale nevím, jak se užívá..

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku