Co je to regresní terapie?

Stejný okamžik, stejná situace, a přesto může na dva či více jednotlivců zapůsobit úplně jinak. Záleží na tom, jaké vzpomínky z minulosti se nám při prožitku této chvíle znovu promítnou v hlavě, kam nás na ten příští okamžik zanesou.

Regresní terapie je řízené vzpomínání a vybavování si událostí pod vedením terapeuta. Při něm si vybavujeme potlačené traumatické vzpomínky a jejich vyzdvihnutím z podvědomí a následným zpracováním (abreakcí) jsme schopni vyrovnat se s negativními vlivy těchto událostí. Ty se mohou projevovat a zasahovat do naší přítomnosti v podobě nejrůznějších forem psychosomatických a psychických problémů.

Co je účelem regresní terapie?

Regresní terapie má za cíl pochopit a zpracovat traumata, která se mohou projevit třeba i za velmi dlouhou dobu po vzniku jejich příčiny. Tento druh terapie umožňuje také nahlédnout do širších souvislostí života a existence vůbec, čímž může poskytnout zcela nový pohled na situace, ve kterých se nacházíme . A také přinést vysvětlení našich problémů v širších souvislostech.

Regresní terapie jako výlet do minulého života?

Regrese, tedy cesta zpět do vlastní minulosti, někdy i cesta do minulých životů, může výrazně změnit a pozitivně ovlivnit náš současný život, naši přítomnost, se kterou si nevíme rady. Nejde přitom o žádné šarlatánství, šamanské triky a ani o hypnózu. Tento stav můžeme přirovnat k začtení se do napínavého příběhu, ponoření se tak do jiné reality, prožívání osudů jiných osob. Při terapii pacient ví, kde je a co se s ním děje. Jeho vůle je pro terapeuta důležitá. Postupným procházením v čase se můžeme dostat až tam, kde potíže vznikly, tedy poznat jejich příčinu. Některé příčiny nacházíme v tomto životě, jiné v předchozích existencích.

Regresní terapie z pohledu laika

Stalo se vám, že vás začala bolet hlava, noha, rameno? Vzali jste si prášek a na chvíli bylo po bolesti. Řekli jste si - to je tlakem, bude bouřka, to je revma, mám moc starostí. Zamysleli jste se někdy nad tím, proč vás bolí pořád pravá noha nebo levé ucho? A proč ostatní ve stejných situacích nebolí? Odpověď na tyto otázky vám může dát právě regresní terapie. Umožní vám zpracovat problém tak, aby vás v budoucnu neobtěžoval.

Co všechno může vyřešit regresní terapie?

Možnosti regresní terapie jsou takřka neomezené a s její pomocí se můžete zbavit například bolestí nejrůznějších částí těla, strachu z výšek, klaustrofobie, strachu z pavouků, hadů apod., panického strachu a trémy při veřejném projevu, poruch spánku, problémů s dýcháním, problémů ve vztazích, závislosti na alkoholu a drogách atd.

Zdroj: wikipedie.cz, www.regrese.cz, regresniterapiepraha.cz

Foto: Pixabay.com

Co je to regresní terapie? patří do témat
 • Vlastní zkušenost Jarda 19.03.2017 11:21:36

  Byl jsem na 2 kurzech u Dragomerického, poté ještě u dvou dalších lidí. Nepomohlo mi to, akorát mě to stálo dost peněz. Navím o nikom, komu by to nějak výrazně pomohlo. Dragomirecký je zajímavá osobnost, prý ten systém okopíroval od Scientologů. Mně u mých sezení usínal (už byl starší), ale peníze si pak vzal. Shrnuto, vyhozený čas a peníze. Paradoxně věřím, že to může fungovat. Ale muselo by se to HODNĚ vylepšit. Teď spíš uvažuji o Stanislavovi Grofovi a jeho holotropnímu dýchání.

  • Re: Vlastní zkušenost Autorka 19.03.2017 20:57:25

   Moc děkujeme za názor a popis zajímavé zkušenosti. :-) Metodě holotropního dýchání se tu určitě budeme také věnovat, držíme palce, ať splní Vaše očekávání. :-)

Přidat příspěvek k tématu ???

* Povinné pole

Adresář

Diskuze na téma Duševní zdraví a psychologie

 • Dida 20.03.2017 15:03 únava

  Poslední dobou trpím strašnou únavou..není to tím, že bych nespala,..ale prostě i když se vyspím…

 • Lukas 15.03.2017 17:03 Schizofrénia

  Dobrý den léčím se též chodím na psychiatrii potřebuji poradit beru léky které mi předepsali mám

 • Jakub 23.11.2016 17:11 Nespavost po porodu

  Ahoj. Nejlevnejsi zdroj:http://www.iherb.com/search?kw=melatonin&rcode=fhf691Postovne vyjde…

 • 23.08.2016 21:08 Schizofrénia

  Manželov brat a synovec majú schizofréniu,môže ju zdediť náš syn?

 • Lucie Meláková 16.08.2016 22:08 Nespavost po porodu

  Rozhodně bylinky. Chemiibych neriskovala, zkustemeduňku, libeček, kozlík atak podobně, vše…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku