Bachovy esence - jak dosáhnout životní harmonie?

Bachovy květové esence jsou tvořeny z 38 výtažků divoce rostoucích rostlin, květů a keřů. Sáhneme po nich, pokud se cítíme ve stresu, vyčerpaní, nešťastní, pro něco se trápíme, prožíváme těžké životní období. Jde o jednoduchý způsob, pomocí kterého se lidé mohou zbavit svých neduhů a cítit se zdraví a šťastní. Cílem Bachovy terapie je dosáhnout životní harmonie.

Kdo byl Dr. Bach?

Na začátku 20. století britský lékař, bakteriolog a homeopat Dr. Edward Bach přišel s tímto jednoduchým a přírodním prostředkem, pomocí kterého lze zlepšit svůj psychický stav. Přestože vystudoval klasickou medicínu, jeho poznatky vycházely z přírody a přírodních zákonů. Bach byl velmi vnímavý. Položil-li si rostlinu na jazyk, pocítil, jaké symptomy jsou v rostlině skryty. Člověka vnímal jako individualitu, ke kterému je třeba podle toho při léčbě přistupovat. Viděl, že každý pacient ačkoliv trpěl stejnou nemocí, má jiné příznaky a reaguje na stejnou léčbu jinak. Měl za to, že nemoc je důsledkem špatného psychického stavu a negativních myšlenek. Jeho esence mají nastartovat přirozenou obranyschopnost organismu. Bachovy květové esence se staly jeho celoživotním dílem.

Bachovy esence - jak fungují?

Bachova terapie vychází z poznání, že negativní myšlenky ovlivňují naše zdraví. Pokud nejsme v psychické pohodě, ale převládají u nás obavy, trápení či nevyřešená minulost, je blokována naše životní energie. Úkolem Bachovy terapie je pomocí výtažků z květin harmonizovat psychický stav a tak uzdravit i tělo.

Bachovy esence a jejich rozdělení

Bachovy esence se rozdělují do 38 skupin podle jejich zaměření: strach, nejistota, nedostatek zájmu o současné události, osamělost, přecitlivělost na vlivy a myšlenky, beznaděj a skleslost a přílišná starost o druhé. Existuje i 39. esence - Krizová esence, skládající se z 5 Bachových esencí. Podle toho, čím zrovna procházíte, si můžete vybrat až sedm esencí. S výběrem vám může pomoci i zkušený terapeut, který vám tu správnou esenci sám namíchá.

Mají Bachovy esence nějaké kontraindikace?

Bachovy esence nemají žádné kontraindikace ani vedlejší účinky. Nelze se jimi předávkovat ani si vytvořit návyk. Výtažky z rostlin jsou čistě přírodní. Jejich úkolem je léčit duši, proto je třeba mít na paměti, že nenahrazují lékařskou péči. Jejich kladnou vlastností je, že neovlivňují působení léků. Jsou tedy podpůrnou terapií.

Zdroj: www.bachovaterapie.cz, www.21stoleti.cz

Foto: Pixabay.com

Bachovy esence - jak dosáhnout životní harmonie? patří do témat

Přidat příspěvek k tématu

* Povinné pole

Adresář

Diskuze na téma Duševní zdraví a psychologie

 • 17.09.2017 20:09 Maniodepresivní psychóza

  Dobrý den, Můj děda trpí maniodepresivní psychózou spojenou s halucinacemi, paranoiou a depresemi…

 • Relax 21.04.2017 21:04 únava

  Ahoj potrebujete trochu relaxovat, nebo lepe usinat a nebo proste vypnout ? Mrknete na me videa n…

 • Relax 21.04.2017 21:04 harmonizace bytu - Feng-shuei

  Ahoj potrebujete trochu relaxovat, nebo lepe usinat a nebo proste vypnout ? Mrknete na me videa n…

 • Relax 21.04.2017 21:04 Maniodepresivní psychóza

  Ahoj potrebujete trochu relaxovat, nebo lepe usinat a nebo proste vypnout ? Mrknete na me videa n…

 • Relax 21.04.2017 21:04 Sugesce

  Ahoj potrebujete trochu relaxovat, nebo lepe usinat a nebo proste vypnout ? Mrknete na me videa n…

Píšeme jinde
 • Recept na houbového kubu krok za krokem

  Recept na houbového kubu krok za krokem

  Nikde není psáno, že by se houbový kuba měl připravovat pouze o vánočním čase ze sušených hub. Dnes si tuto staročeskou klasiku z krup připravíme krok za krokem a použijeme čerstvé nasbírané houby.

 • Recept na dýňové muffiny krok za krokem

  Recept na dýňové muffiny krok za krokem

  Dýně je zdravá, snadno dostupná a cenově přijatelná. Byl by hřích toho nevyužít. Tyto dýňové muffiny jsou plné čerstvých bylinek a feta sýru. Nebude překvapením, že nejen skvěle vypadají, ale i chutnají. S naším postupem je zvládne každý.Zdravě.cz na Facebooku