Bachovy esence - jak dosáhnout životní harmonie?

Bachovy květové esence jsou tvořeny z 38 výtažků divoce rostoucích rostlin, květů a keřů. Sáhneme po nich, pokud se cítíme ve stresu, vyčerpaní, nešťastní, pro něco se trápíme, prožíváme těžké životní období. Jde o jednoduchý způsob, pomocí kterého se lidé mohou zbavit svých neduhů a cítit se zdraví a šťastní. Cílem Bachovy terapie je dosáhnout životní harmonie.

Kdo byl Dr. Bach?

Na začátku 20. století britský lékař, bakteriolog a homeopat Dr. Edward Bach přišel s tímto jednoduchým a přírodním prostředkem, pomocí kterého lze zlepšit svůj psychický stav. Přestože vystudoval klasickou medicínu, jeho poznatky vycházely z přírody a přírodních zákonů. Bach byl velmi vnímavý. Položil-li si rostlinu na jazyk, pocítil, jaké symptomy jsou v rostlině skryty. Člověka vnímal jako individualitu, ke kterému je třeba podle toho při léčbě přistupovat. Viděl, že každý pacient ačkoliv trpěl stejnou nemocí, má jiné příznaky a reaguje na stejnou léčbu jinak. Měl za to, že nemoc je důsledkem špatného psychického stavu a negativních myšlenek. Jeho esence mají nastartovat přirozenou obranyschopnost organismu. Bachovy květové esence se staly jeho celoživotním dílem.

Bachovy esence - jak fungují?

Bachova terapie vychází z poznání, že negativní myšlenky ovlivňují naše zdraví. Pokud nejsme v psychické pohodě, ale převládají u nás obavy, trápení či nevyřešená minulost, je blokována naše životní energie. Úkolem Bachovy terapie je pomocí výtažků z květin harmonizovat psychický stav a tak uzdravit i tělo.

Bachovy esence a jejich rozdělení

Bachovy esence se rozdělují do 38 skupin podle jejich zaměření: strach, nejistota, nedostatek zájmu o současné události, osamělost, přecitlivělost na vlivy a myšlenky, beznaděj a skleslost a přílišná starost o druhé. Existuje i 39. esence - Krizová esence, skládající se z 5 Bachových esencí. Podle toho, čím zrovna procházíte, si můžete vybrat až sedm esencí. S výběrem vám může pomoci i zkušený terapeut, který vám tu správnou esenci sám namíchá.

Mají Bachovy esence nějaké kontraindikace?

Bachovy esence nemají žádné kontraindikace ani vedlejší účinky. Nelze se jimi předávkovat ani si vytvořit návyk. Výtažky z rostlin jsou čistě přírodní. Jejich úkolem je léčit duši, proto je třeba mít na paměti, že nenahrazují lékařskou péči. Jejich kladnou vlastností je, že neovlivňují působení léků. Jsou tedy podpůrnou terapií.

Zdroj: www.bachovaterapie.cz, www.21stoleti.cz

Foto: Pixabay.com

Bachovy esence - jak dosáhnout životní harmonie? patří do témat

Adresář

Diskuze na téma Duševní zdraví a psychologie

 • Jiří Hamřík 06.01.2018 05:01 Deprese

  Ahoj,L-tryptofan se užívá třikrát denně mezi jídly.Je uvedeno v příbalovém letáku.Také trpívám…

 • Maruška 22.12.2017 16:12 Deprese

  Normálně v lékárnách, jmenuje se to allegra drink, já to kupuji v maxu

 • Soňka 20.12.2017 20:12 Deprese

  A kde tu práškovou formu kupuješ?

 • Maruška 15.12.2017 14:12 Deprese

  Ano, tryptofan by mohl pomoct, já mám zkušenost s práškovou formou - nápoj a skvělé!

 • Soňka 11.12.2017 14:12 Deprese

  No, slyšela jsem někde o l-tryptofanu, ale nevím, jak se užívá..

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku